Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy Strona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Nasze przedszkole / O nas / Grupy

W naszym przedszkolu jest 5 grup:

Rok szkolny 2020/2021

 

Grupa  3 - latków nazywa się "Misie".
Choć jeszcze niedawno łezka kręciła nam się w oku, kiedy musieliśmy rozstać się z rodzicami, to teraz przychodzimy uśmiechnięci, aby bawić się, tańczyć, rysować, malować i słuchać bajek podczas leżakowania. Codziennie podczas wspólnej zabawy poznajemy siebie nawzajem i otaczający nas świat, a nasze ciocie - tak jak mamusie w domu - przytulą, pocieszą i wiemy, że zawsze pomogą w każdej trudnej sytuacji. Kiedy tylko świeci słonko, wychodzimy na przedszkolny plac zabaw, na którym czeka na nas piaskownica. Pomimo, że jesteśmy najmłodsi, chętnie uczestniczymy w przedszkolnych wydarzeniach.
 Nauczycielki: Basia i Olga
 
 Grupa 3 - 4 latki to "Biedronki"
Po sali Biedronki „fruwają”, codziennie śmieją się, bawią i rozrabiają. Gniewać się na nie jest bardzo trudno I nigdy z nimi nie jest nudno.
Każdego ranka każda Biedronka wchodzi do sali jak „promyk słonka”, przynosi uśmiech, smutki, radości, bo razem raźniej i świat jakby prostszy. Wszystkie Biedronki uczyć się lubią, skaczą, figlują, mało kropek nie pogubią. Lecz kiedy trzeba uważnie słuchają I nowe rzeczy chętnie poznają.
Lubią liczenie i malowanie, wiersze, piosenki – każde wyzwanie. Czasem się kłócą, lecz zawsze godzą, parami chłopiec z dziewczynką chodzą. A kiedy 25 się uśmiechają, to wtedy panie „skrzydeł” dostają.
Nauczycielka: Justyna

 

Grupa 3-4 latki to "Motylki"
,,My jesteśmy motylkami,
Kolorowe skrzydła mamy.
I fruwamy tu i tam,
Gdzie słoneczko świeci nam”
Jesteśmy grupą, która lubi wesołe zabawy w sali i na placu przedszkolnym. Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność, wpływają na rozwój naszych wszechstronnych zainteresowań. Lubimy wykonywać prace plastyczne, opowiadać o naszych przygodach oraz śpiewać piosenki. Chętnie bierzemy udział we wszystkich uroczystościach przedszkolnych oraz   w konkursach.
Nauczycielka: Basia M.
 
 Grupa   6 - 5  latków to Pszczółki”
Jesteśmy radośni, ruchliwi i wszystkiego ciekawi. Bardzo lubimy spacery i wycieczki, a także zabawy badawcze i doświadczenia, podczas których uczymy się rozumieć otaczający nas świat. Podczas zajęć chętnie malujemy, rysujemy, lepimy, wycinamy, manipulujemy klockami, guzikami, kasztanami, uczymy się nowych piosenek i wierszyków. Jesteśmy pełni energii, dlatego nasze panie codziennie organizują nam wiele ciekawych zabaw ruchowych z muzyką. Codziennie też, jeśli tylko nie pada deszcz, spędzamy miło czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkole to nasz drugi dom, w którym bawimy się i uczymy, w którym czujemy się szczęśliwi i do którego przychodzimy z prawdziwą radością i fascynacją.
Nauczycielki: Jadwiga i Beata
 
Grupa  6 -5 latków to "Tygryski"
Bardzo ciekawi ich otaczający świat, więc panie pomagają  go poznać i zrozumieć poprzez interesujące zabawy, eksperymenty i doświadczenia. W przedszkolu uczą się szanować siebie nawzajem, uczą się tolerancji wobec inności  kolegów. Nadal lubią wykonywać prace plastyczne i konstrukcyjne i mają dużo pomysłów jak wykorzystać guziki, gazety, kawałki materiałów, patyki, muszelki oraz inne skarby. Dużo czasu spędzają na zabawach w ogrodzie przedszkolnym, w którym czekają drabinki, huśtawki i oczywiście koledzy z innych grup, z którymi lubią się wspólnie bawić.
Nauczycielki: Agnieszka i Agata

 

Redakcja strony: Grupy Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:PP 11
  • Pierwsza publikacja:Kotuła Barbara2020-08-27 21:13:44
  • Aktualizacja publikacji:Kotuła Barbara2020-08-27 21:13:48
  • Wytworzenie publikacji:Kotuła Barbara2020-08-27 21:13:44
  • Zatwierdzenie informacji:Kotuła Barbara2020-08-27 21:13:44
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul . Kombatantów 2,
41-250 Czeladź
tel. 32 265 13 25
e mail: przedszkole11[at]opoczta.pl

Dane adresowe

Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl