16 LUT 2020

Zawód - Policjant

7 lutego  najważniejszym wydarzeniem dnia w Grupie Pszczółki była wizyta panów Policjantów. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił  uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy panom policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.