04 LIS 2019

Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - rewia na lodzie

Dnia 04 listopada 2019 r. odbyła sie wycieczka na Stadion Zimowy w Sosnowcu na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.
Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.
Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.