10 MAJ 2016

Mobilne Planetarium "Orbitek"

We wtorek 10 maja w naszym przedszkolu odbył się niezwykły seans astronomiczny. Przyjechało mobilne planetarium ORBITEK. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu, a nasze  przedszkolaki to bardzo dzielne i ciekawe świata dzieci, dlatego bardzo chętnie chciały wejść do środka. Okazało się, że w środku było jeszcze bardziej niesamowicie niż na zewnątrz. Kiedy wszystkie dzieci usiadły w kręgu, nad głowami rozgwieździło się niebo i rozpoczęła się bardzo ciekawa projekcja. Można było zobaczyć wiele różnych astronomicznych procesów, a w śród nich: ruch Ziemi i innych planet wokół Słońca, gwiazdozbiory zodiakalne. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej przygody.