10 MAR 2016

Mamo Tato nie boję się dentysty - program profilaktyczny

Uwaga Rodzice/Opiekunowie !!!

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji edukacyjno – profilaktycznej „Mamo, Tato, Nie boję się dentysty” prowadzonej przez PPHU PROMEDICI Sp. z o. o. Poradnia Stomatologiczna w Bytomiu . Program jest refundowany przez NFZ. W ramach akcji odbędzie się cykl spotkań, na których zostaną poruszone następujące tematy:
1. Zasady profilaktyki, czyli jak dbać o zęby – dzieci zdobędą podstawowe informacje na temat zębów, dowiedzą się jak przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz czym jest próchnica i jak jej unikać, a także nauczą się prawidłowej techniki mycia zębów;
2. Pogotowie ratunkowe. Urazy zębowe – głównym celem zajęcia będzie przekazanie dzieciom wiedzy na temat schematu postępowania w przypadku urazów zębowych takich jak wybicie, złamanie oraz zwichnięcie zęba;
3. Jak to, co jemy, wpływa na nasze zęby? – dzieci nauczą się wybierać pokarmy wartościowe w substancje odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju zębów, dowiedzą się jaki wpływ na zęby mają słodycze i inne produkty bogate w cukry, utrwalą zasady jakimi należy się kierować, aby mieć zdrowy uśmiech oraz udoskonalą swoją technikę mycia zębów.
Na każdym ze spotkań, poza częścią edukacyjną, przeprowadzone zostanie badanie stomatologiczne i fluoryzacja. Zajęcia będą dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. W programie będą m.in.: ciekawe doświadczenia, praktyczne ćwiczenia, bajki terapeutyczne, zabawki edukacyjne, prezentacje multimedialne, liczne rekwizyty, a przede wszystkim dużo zabawy.
Dostaliście Państwo druki zgody na przeprowadzenie badania i zabiegów profilaktycznych. Jeżeli zdecydujecie się na udział dziecka w programie, prosimy o wypełnienie zgody i oddanie jej do wychowawcy. Proszę zwrócić uwagę, iż w związku z refundacją przez NFZ, konieczne jest podanie numeru pesel dziecka oraz numeru pesel opiekuna prawnego. Po zebraniu druków, będą ustalone terminy spotkań na terenie naszego przedszkola.
Zachęcamy i zapraszamy !!!