11 GRU 2019

, Pasowania na Przedszkolaka''.

Dnia 11.12. 2019 roku w naszym przedszkolu, odbyła się uroczystość z okazji ,, Pasowania na Przedszkolaka''. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, dziadkowie, Pani dyrektor Agata Nowakowska- Michałek oraz nasi mali podopieczni, którzy byli bohaterami tak ważnego dla nich jak i rodziców wydarzenia. Odświętny strój oraz wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny w formie: wierszyka pt ,, Maluszki kochane'' ;  piosenek tj: ,,Wszyscy są, witam Was'', ,,Jestem sobie przedszkolaczek'', ,, Mikołaj, jedzie samochodem'' oraz  kolęd ,,Świeć gwiazdeczko mała świeć'' i ,,Przybieżeli do Betlejem''.
Dzieci po raz pierwszy miały możliwość zaprezentowania swoich  umiejętności przed tak wielką publicznością. Przed ślubowaniem, dzieci zostały poddane próbie wytrzymałości , która polegała na wykonaniu kilku zadań zręcznościowych. Punktem kulminacyjnym spotkania, było złożenie przez dzieci i rodzicow ślubowania . Po śłubowaniu Pani dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części poświęconej pasowaniu zaproszono wszystkich przybyłych gości oraz dzieci na poczęstunek oraz do  wspólnego kolędowania.  Spotkanie przebiegło w miłej i przedświątecznej atmosferze.