16 MAR 2017

„Zajęcia otwarte” dla dzieci 6 letnich w SP3 – integracja z klasami I - III

14.03.2017 roku grupa Tygryski  pod opieką nauczycielki odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3 im. J. Korczaka w Czeladzi. Przedszkolaki wspaniale bawiły się za zajęciach ruchowo - muzycznych w Sali Doświadczenia Świata. Sala Doświadczania Świata jest to miejsce, które pozwala w sposób innowacyjny i ciekawy stymulować nasze zmysły. Metoda terapeutyczna Snoezelen oparta jest na budowaniu przyjaznego pomieszczenia, tworząc w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i zaniku strachu. Sala Doświadczania Świata tworzy przyjazne warunki, w których oddziałujemy na zmysły poprzez dotyk, dźwięki, muzykę, zapachy, światło uzyskując efekt pobudzenia lub wyciszenia w wybranych obszarach percepcji. Główne cele tej metody to: rozwój umiejętności komunikacji niewerbalnej, pośredniczenie w doświadczaniu środowiska, przyśpieszenie procesów rozwoju i poprawienie zdolności do nauki.Przedszokolaki uczestniczyły również w grach i zabawach z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych. Zajęciom towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone pełne wrażeń.