11 PAŹ 2019

Zajęcia kulinarne w grupie Tygryski

Pieczenie ciasta rozwija i relaksuje!
Taki rodzaj zajęć odpowiada  między innymi za integrację zmysłów (dotyk, smak, węch, wzrok), doskonali integrację ręka-ręka, ręka-oko, ręka-ucho-oko. Wyrabianie i formowanie ciasta wspiera rozwój motoryki precyzyjnej i równoważy napięcia mięśniowe. Dzięki pieczeniu ciasta dzieci uczą się planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie. Podczas takich zajęć dzieci rozwijają swoją uważność oraz koncentrację.
Już od samego rana Tygryski miały bardzo pracowity dzień, ponieważ wszyscy zabraliśmy się do pieczenia pysznego ciasta marchewkowego. Dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem wsypywały do miski poszczególne składniki, a potem mieszały mikserem tak aby powstało ciasto do którego można będzie wrzucić startą marchewkę. Kiedy ciasto zostało wylane na blachę i wsadzone do piekarnika… niestety… nadszedł czas oczekiwania, który bardzo się nam dłużył… ale na pyszne wypieki  zawsze warto czekać! :)
Z minuty na minutę w naszej sali,  a potem już w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach... mmmmmm……….
Hurrrraaaa!!! Nareszcie upragniony moment ciasto upieczone! można jeść….! :)
Ciasto bardzo wszystkim smakowało, co zresztą widać na załączonych zdjęciach :) … zostały same okruszki…