13 PAŹ 2017

Wycieczka do Teatru

12.10.2017 dzieci z grupy Motylki i Pszczólki  pojechały do Teatru „Dzieci Zagłębia” w Będzinie na przedstawienie „O dziewczynce Katarzynce zwanej Czerwonym Kapturkiem".

Spektakl jest współczesną wersją jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Krnąbrny i beztroski Czerwony Kapturek w drodze do chorej babci spotyka wilka. Ulega jego namowom, nieświadomie ściągając na siebie wielkie niebezpieczeństwo. W konsekwencji gubi leśną drogę i wpada w niemałe kłopoty.

To barwne i dynamiczne przedstawienie, przeznaczone dla najmłodszych widzów, niesie ważną naukę o tym, jak poważne mogą być skutki rozmowy z obcymi. Nie zawsze znajdzie się bowiem myśliwy, który ochroni i pomoże Czerwonemu Kapturkowi zawrócić ze złej drogi.

Ale teatr to nie tylko przestawienie, to również odpowiedni sposób zachowania się. Już w najmłodszym wieku należy przekazywać dzieciom zasady pobytu w teatrze i zachęcać je do odwiedzin z rodzicami.