03 CZE 2017

Wycieczka do Przybynowa

31.05.2017 przedszkolaki i cały personel przedszkola wzięli udział w całodniowej wycieczce zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie. Najpierw poznaliśmy krówkę Matyldę. Pani, która nas  z nią poznała, opowiadała o wartościach odżywczych mleka, o tym jak kiedyś produkowano ze śmietany masło. Każdy miał okazję doić Matyldę. Krówka była bardzo spokojna i dzielnie znosiła poczynania dzieci Następnie sami mieliśmy okazję zrobić masło takim dawnym sposobem. Dzieci stwierdziły, że to trochę ciężka praca. Ale za to masło samodzielnie zrobione było bardzo pyszne. Potem była chwila na posilenie się i słodkie "co - nieco". Następnie zwiedzaliśmy chatę z XIX/XX wieku. Dzieci mogły zobaczyć, jak różniło się  wyposażenie takiej chaty od współczesnych domów. Oczywiście mogliśmy też oglądać i karmić zwierzęta w Mini Zoo. Dodatkową atrakcją dla dzieci była zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”. Wycieczka dostarczyła wszystkim pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Na zakończenie były kiełbaski z rożna. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Czeladzi. Już następnego dnia dzieci pytały, kiedy będzie następna wycieczka.