23 MAJ 2017

Współpraca z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach- Filia w Mysłowicach

W ramach współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach- Filia w Mysłowicach odbyły się w naszym przedszkolu w miesiącach kwiecień - maj zajęcia dydaktyczne prowadzone przez panią Kamilę oraz panią Katarzynę. Zajęcia odbyły się we wszystkich grupach wiekowych. Tematem zajęć były: „Witamy w Tuwimolandii”- zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych z sylwetką Juliana Tuwima oraz wierszami autora: „Rzepka”, „Warzywa” i  „Skakanka” w zajęciach uczestniczyła grupa Misiów oraz Motylków. „W kolorowym świecie motyli”- zajęcia edukacyjne dla grupy Biedronki i Pszczółki  w oparciu o utwór Wandy Chotomskiej pt. „Motyl” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. „Drzewo marzeń”- zajęcia wykorzystujące wiersz Juliana Tuwima pt: „Dyzio marzyciel” oraz metodę malowania dziesięcioma palcami bardzo zaciekawiło grupę Tygrysków. Zostały również przeprowadzone zajęcia wiosenne dla grup najmłodszych Misie, Pszczółki oraz Motylki pt. „Ene… due… rabe…, bocian połknął żabę…”. Zajęcia miały na celu przestawienie postaci żaby oraz bociana zwiastunów wiosny.