10 PAŹ 2017

Trening ewakuacyjny

W dniu 10 października 2017r w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku. Zgodnie z procedurą, za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor, która do czasu przybycia służb ratunkowych kierowała akcją. W ćwiczeniach wzięły udział dzieci z 5 oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, personel administracyjno-obsługowy przedszkola. Uczestnicy ćwiczenia po usłyszeniu sygnału opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że to były tylko ćwiczenia wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podeszli do wykonania zadania.

Największą atrakcją ćwiczeń była wizyta strażaków. Każdy przedszkolak tego dnia chciał być strażakiem.....

Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się, choć przez chwilę strażakiem.

Wrażenia, jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.