15 MAJ 2017

Spotkanie autorskie

Niezapomniane spotkanie Tygrysków z Andrzejem Markiem Grabowskim twórcą książek dla dzieci, programów telewizyjnych dla najmłodszych oraz ponad 500 piosenek odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Gościem specjalnym, który nas odwiedził był, bardzo znany wielu pokoleniom, Andrzej Marek Grabowski – twórca książek dla dzieci: Zając Poziomka, Pirat Jędruś, programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy Tygryski.
Pan Andrzej, od 30 lat pracując zawodowo z dziećmi i dla dzieci, nie miał problemu z nawiązaniem kontaktu z uczestnikami. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Poznaliśmy małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska.

W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. Otóż, w wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, które dzieci doskonale znają z telewizji. By i panie nauczycielki i bibliotekarki poczuły się jak w dzieciństwie specjalnie dla nich pan Andrzej przywiózł ze sobą Kulfona oraz Zająca Poziomkę. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci mogły wcielić się w rolę aktorów. Były śmieszne dialogi oraz wspólne śpiewanie znanych piosenek pana Andrzeja.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci z żalem żegnały pana Andrzeja. Na zakończenie wszyscy wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia