08 LIS 2018

Polska moja Ojczyzna

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Aby w sposób godny i uroczysty przeżyć to święto przedszkolaki  przygotowały Akademię Patriotyczną dla Rodziców, Opiekunów i zaproszonych gości: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź Pani Beata Zawiła, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 Pani Barbara Węgrzyn, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 7 Pani Jolanta Kopeć, Pani Magdalena Jagieła Zastępca Dyrektora Szkoły Policealnej ŻAK.
Polska – moja Ojczyzna" - pod takim hasłem 08 listopada 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia Patriotyczna poświęcona pamięci tych, co walczyli o wolną, niepodległą Polskę.
Dzieci w galowych strojach wyglądały odświętnie i uroczyście, z przypiętymi na piersiach kotylionami w barwach narodowych.
Akademię pięknie wykonanym Polonezem rozpoczęły dzieci z grupy Pszczółki.
Słowem i piosenką dzieci oddały cześć symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Była recytacja wierszy patriotycznych oraz wspólny śpiew  piosenek.
Przedszkolaki w przystępny i wzruszający sposób przybliżyły nam trudne historyczne chwile. Okazało się, że małe dzieci potrafią wczuć się w poważne i wzniosłe w swojej treści piosenki i wiersze.
Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.
To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i wielki dzień dla nas wszystkich. Niech na zawsze zostanie w naszych sercach i w sercach dzieci, że jesteśmy Polakami... bądźmy z tego dumni!