22 SIE 2018

Podziwiamy nasze miasto

Środa minęła nam bardzo aktywnie, zaraz po śniadanku ruszyliśmy na wycieczkę po naszym mieście Czeladzi. Przeszliśmy piękną Aleją Rodów, niestety tym razem omijając plac zabaw Grodzisko. Ale za to pomaszerowaliśmy na Stare Miasto, gdzie po drodze poznaliśmy historię Katarzyny Włodyczkowej „Czeladzkiej Czarownicy”, następnie ruszyliśmy w stronę rynku gdzie zrobiliśmy sobie małą przerwę. Następnie poznaliśmy dzieje naszego Miasta oraz z zachwytem obejrzeliśmy architekturę kościoła Św. Stanisława. Zmęczeni oraz pełni wiedzy o naszym mieście ruszyliśmy w stronę przedszkola na pyszny obiadek. A czwartek był dniem pod hasłem „Czeladź w kolorach tęczy”- konkurs plastyczny. Po przypomnieniu i omówieniu zabytków, które widzieliśmy dzień wcześniej ogłoszony został konkurs plastyczny. Wszyscy uczestnicy chętnie przelali swoje wspomnienia na kartkę. Wszystkie prace były kolorowe oraz związane z tematem, wszystkie dzieci jednoznacznie stwierdziły że wszyscy zasłużyli na wygraną, którą był słodki poczęstunek.