14 PAŹ 2018

Pierwsza wizyta Pszczółek w bibliotece.

Dnia 12 października dzieci z grupy Pszczółki udały się po raz pierwszy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia biblioteczne. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.  Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Samodzielnie wykonały dla siebie zakładkę do książki. Pani Ania zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Zajęcia przeplatane były zabawami ruchowymi. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy pani Ani.