19 WRZ 2018

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Inicjatorami powstania Dnia Przedszkolaka byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli i to im zawdzięczamy ten wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma nawet swój hymn, a tego dnia w przedszkolach przygotowuje się mnóstwo atrakcji dla dzieci. 20 września Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosowuje specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Tego dnia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zmagały się z balonami, bawiły się na dużych klockach.

Z tej okazji wychowawczynie złożyły dzieciom życzenia i zapewniły mnóstwo śmiechu, żartów, zabaw, gier i tańców Natomiast  pani  dyrektor  Agata Nowakowska - Michałek odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Nie zabrakło uśmiechu i radości prezentów na grupę i dla kazdego dziecka oraz słodkiego poczęstunku.