06 MAJ 2019

Nasze Przedszkole bardziej kolorowe

Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń…
MACIEJ KOT
to artysta , któremu również dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 w Czeladzi zawdzięczają przyjazny świat barw, koloru i baśni :
Serdeczne podziękowania dla p. Maćka Kota za zaangażowanie i zapał artystyczny, dzięki któremu nasze przedszkole zamieniło się w radosną, kolorową krainę z bajki!
Współpraca Naszego Przedszkola z artystą rozpoczęła się w roku 2016 i nieprzerwanie trwa do nadal. Maciej Kot poprzez swe aranżacje podkreślił nastrój radości i optymizmu we wnętrzu Naszego Przedszkola .Sale dydaktyczne jaki i górny oraz dolny hol w przedszkolu prezentują się wspaniale i radośnie dzięki artystycznym projektom Artysty. Obecnie Maciej Kot wykonuje kolorowy mural na ścianie budynku Naszego Przedszkola , aby podkreślić charakter budynku i wpływ edukacji przedszkolnej na następne etap[y edukacji dziecka.
Maciej Kot urodzony 17 listopada 1976 r. w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie).
WYMALOWAŁ, zaprojektował i osobiście zaaranżował ściany w ~ 200 szpitalach w Polsce. Realizował i tworzył projekty dla Dzieci również poza granicami kraju. Realizator projektu„ Kubusiowe Szpitale” marki KUBUŚ.
Maciej Kot brał udział w wielu prestiżowych projektach oraz kampaniach, współpracuje z wieloma fundacjami oraz znanymi artystami, muzykami, aktorami, zapraszając ich do wspólnego działania na rzecz zainicjowania pozytywnych zmian w ramach programu autorskiego. Brał udział w realizacjach scenograficznych jak i projektach reżyserii filmowej. Artysta za swoje działania został wielokrotnie odznaczony i wyróżniony przez liczne instytucje i organizacje: m.in. Honorową Odznaką „Przyjaciel Dziecka” odznaczony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Jest najmłodszym laureatem „ZŁOTEJ HONOROWEJ ODZNAKI ZASŁUŻONYCH DLA ŚLĄSKA.

Maciej Kot – Malarstwo- wystawa
,,memorandum THE END”
136 Muzealny Czwartek :
9 maja 2019 r godz. 17.00, Mysłowice ,
ul Stadionowa 7a
wwwmuzeummyslowic.pl
wystawa potrwa do 03.06.2019

Artysta, którego celem jest wyczerpanie granic możliwości w ukazaniu obrazu inteligentnej, uniwersalnej sztuki adresowanej wprost do serca odbiorcy.
Artysta , plastyk, Specjalista PR kreatywnego, Coach, Historyk; Sztuki starożytnej
Rzecznik Prasowy oraz Konsultant ds. kreatywności i kultury organizacyjnej Mazowieckiego Szpitala dziecięcego im. prof. Bogdanowicza w Warszawie (do dnia 30 sierpień 2013)
Mecenas Akademii Sztuki , Klubu Integracji Europejskiej w Warszawie (do roku 2012), Działa również poza granicami Polski, jednak, jak sam podkreśla, najczęściej wraca do Paryża. Pasją Macieja Kota są piękne tajemnicze miejsca, gdzie cudowna architektura żyje swą niecodzienną historią swojego życia.Pasjonuję się: Malarstwem, Grafiką, Sztuką interdyscyplinarną.Bliską dyscypliną zamiłowań naukowych dla Artysty jest Medycyna: Anatomia prawidłową człowieka, anatomią patologiczną, neuroanatomia, neurofizjologia. Nauki Anatomii praktykuję na Katedrze, Zakładzie Anatomii Prawidłowej Śląskiej Akademii Medycznej, realizując projekt naukowo-badawczy w celu realizacji pracy doktorskiej. Studiuje podyplomowo Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.