15 LIS 2016

"Muzeum Chleba" Radzionków

Dnia 08.11.2016 r, odbyła się  wycieczka autokarowa  do "Muzeum Chleba" w Radzionkowie w której uczestniczyły dzieci z grupy Pszczółki i Tygryski. Dzieci zostały serdecznie przywitane przez Panią przewodniczkę, która zaprosiła dzieci na projekcję filmu pt,, Od ziarenka do bochenka'', w celu zapoznania dzieci z historią chleba, jego pochodzeniem oraz procesem produkcji pieczywa. Po obejrzeniu filmu Pani przewodniczka poprosiła dzieci aby ustawiły się w kolejce po kawałek ciasta na plecionkę. Każde dziecko na specjalnym  stole wyrabiało ciasto na bułeczki.  Następnie ,, wytwory'' dzieci zostały przeniesione na blachę i włożone  do pieca. Czekając  z niecierpliwością na degustację  bułeczek dzieci zostały zaproszone do zwiedzania muzeum, w którym znajdowało się wiele ciekawych eksponatów związanych nie tylko z produkcją chleba ale i z przedmiotami codziennego użytku z minionych lat. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w dawnej klasie szkolnej. Dzieci mogły usiąść w drewnianych ławkach z kałamarzami  i posłuchać o   zwyczajach panujących przed laty w szkołach, obejrzeć dawne książki, stroje przybory. Następnie po krótkiej historii nauczania dzieci mogły popisać  sobie rysikiem na kamiennych tabliczkach. Po zakończeniu zwiedzania dzieci z miłą chęcią degustowały bułeczki, które same wykonały.