30 WRZ 2018

Mobilne Planetarium ORBITEK.

W piątek 28 września dzieci z naszego przedszkola miały okazję przeżyć
bliskie spotkanie ze wszechświatem dzięki wizycie Mobilnego Planetarium ORBITEK.
Kosmiczną przygodę rozpoczęliśmy bawiąc się Piłkami- Planetami, co pozwoliło nabrać pewności siebie w dalszej zabawie. Gdy wszyscy mieli już wspaniałe nastroje weszliśmy do Kapsuły Planetarium, położyliśmy się na dywanie i wyczekiwaliśmy „bajki” wyświetlanej dookoła głowy: „Zaczarowana rafa” Kaluoka’hina. Ogrom oceanów naszej planety zawiera niewyobrażalne tajemnice. Jedna z najcenniejszych jest Kaluoka’hina - zaczarowana rafa, której magia chroni ją przed odkryciem przez ludzi. Kolorowi mieszkańcy zawsze żyli w pokoju… aż do wybuchu wulkanu i spełniającej się przepowiedni. To jest czas na młodego Jake i jego paranoicznego kolesia  Shorty, aby przywrócić magię Kaluoka’hina. Ich jedna przewaga: starożytna legenda opowiadająca o dotknięciu księżyca. Ale jak ryba ma dotknąć księżyca?? To tylko jedna z intrygujących zagadek, które Jake i Shorty muszą rozwiązać w swojej najbardziej ekscytującej przygodzie: misji ratowania ich ukochanej Rafy. Przy pomocy przedszkolaków z naszego przedszkola udało się dotknąć księżyca. Dzieciaki były zachwycone zajęciami, które odbywały się z kopule.

Było bardzo wesoło i kolorowo, a seans dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń.