23 MAJ 2016

Mamo Tato wolę wodę

Nasze przedszkole wzięło udział w 8 edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę!” – Program ten prowadzony jest od 2009 roku przez Żywiec Zdrój przy wsparciu merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci uczestniczyły w zajęciach i poznały przygody swoich rówieśników Zosi i Krzysia, którzy ze Zdrojkiem podzielili się cenną wiedzą na temat wody i jej roli wżyciu człowieka. Dzięki zdobytej wiedzy, każde dziecko będzie mogło stać się Wodnym Super Bohaterem. Dzieci wiedzą, iż każdy dzień zaczynają z wodą. Wstają, myją ząbki, potem wyprawa do przedszkola i tu też potrzebna jest woda; śniadanie, zabawa, obiad; sport i kąpiel przed snem już w domu. Bez wody nie ma życia!

W związku z tym nasze przedszkole zorganizowało wystawę prac plastycznych pt „Zdrowa woda”, w swoich pracach dzieci ukazały całą swoją wiedzę dotycząca wpływu wody na organizm człowieka.