01 KWI 2017

Konkurs recytatorski

Doceniając wagę literatury dziecięcej, w tym roku szkolnym kładziemy szczególny nacisk na jej rozpowszechnianie. Niemal każdego dnia na zajęciach dzieci poznają utwory prozy i poezji dziecięcej. W każdej grupie odbywają się codzienne poobiednie zajęcia z serii: "Czytanie na dywanie". Dużą rolę odgrywają przedszkolne zabawy teatralne, przyjezdne teatrzyki oraz wyjazdy do teatru.

30 marca dzieci miały okazję popisać się „talentem recytatorskim” w konkursie recytatorskim, który odbył się w naszym przedszkolu. Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.
Do konkursu przystąpiło 22 przedszkolaków w czterech kategoriach wiekowych: trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. Nie lada odwagi wymagała recytacja wyuczonego wiersza. Na widowni były przedszkolaki z całego przedszkola i Jury w składzie Pani Wizytator A. Boryka, Pani Dyrektor A. Nowakowska – Michałek oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani S. Miękina. Tegoroczny konkurs recytatorski różnił się od pozostałych tym, że nie było wyznaczonego jednego autora, lecz była dowolność wyboru wśród polskich pisarzy. Przewijały się nazwiska: M. konopnicka. A. Fredro, J. Brzechwa, J. Tuwim, S. Jachowicz, U. Kozłowska i wielu innych. Umiejętności recytatorskie dzieci były oceniane bardzo wysoko, wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsce. Za swoje występy dzieci otrzymały dyplomy i upominki.