28 GRU 2017

,,Góra Grosza".

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.

Dla każdego dziecka rodzina jest bardzo ważna. W niej dowiaduje się, kim jest i pobiera pierwsze życiowe lekcje. Niestety, w Polsce nadal zbyt dużo dzieci nie może wychowywać się wśród najbliższych: 70 tysięcy dzieci przebywa poza własna rodziną – 20 tysięcy w domach dziecka (tzw. pieczy instytucjonalnej) i ok. 50 tysięcy w rodzinach zastępczych (tzw. pieczy rodzinnej). To właśnie dla nich, dzięki Górze Grosza, przygotujemy nowe programy w obszarze pomocy dziecku i rodzinie będącej w trudnej sytuacji życiowej. Naszym priorytetem jest umożliwienie dzieciom godnego dorastania w rodzinie własnej lub zastępczej. Dzieci same mówią wprost: potrzebujemy najbliższych, kogoś komu będziemy mogli zaufać i bezpiecznie się rozwijać (….) Obok takich potrzeb nie sposób przejść obojętnie. A mając wielu wspaniałych sojuszników, takich jak Wy, jesteśmy w stanie pomóc Waszym rówieśnikom. Wierzymy, że razem damy radę.

Korzyści z uczestnictwa przedszkola w akcji

• Efekt wychowawczy – uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i dzieci na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej . źródło: goragrosza[at]naszdom.org.pl

PODSUMOWANIE "GÓRY GROSZA"

Nominały zebranych pieniędzy:

• 5zł -1
  • 2zł -5
  • 1zł -11
  • 50 gr - 17
  • 20gr - 77
  • 10gr - 306
  • 5gr - 2904
  • 2gr - 3294
  • 1gr - 4932

RAZEM: 340,90 zł

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA, GRONO PEDAGOGICZNE I WSZYSCY PRACOWNICY WRAZ Z DZIEĆMI Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM ZA UDZIAŁ W AKCJI GÓRA GROSZA. JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJACH CHARYTATYWNYCH ORGANIZOWANYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU ,,ROBIĄC I CZYNIĄC TAK NIEWIELE OSIĄGAMY TAK DUŻO"