21 SIE 2018

Bezpieczny przedszkolak

W poniedziałek 20.08.2018 roku, w przedszkolu odbyły się zajęcia,  dotyczące bezpieczeństwa przedszkolaka w otaczającym nas świecie. W grupie młodszej, zajęcia zostały przeprowadzone w  formie prezentacji multimedialnej, zabaw ruchowych oraz tanecznych wraz z pokazywaniem.Dzieci zostały zapoznane z tekstem pt,, O Jasiu , który nie słuchał mamy'', którego celem było uświadomienie dzieciom  zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad  bezpieczeństwa na obiektach wodnych.Podczas prezentacji multimedialnej, dzieci miały możliwość poznania zasad, dotyczących bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.  W kolejnej części zajęć, dzieci, po otrzymaniu kartoników ,, białych i czarnych '', miały możliwość ocenienia  czy zachowanie dziecka w danej sytuacji ,  jest właściwe czy też nie, poprzez podniesienie odpowiedniego kartonika.
Głównym celem zajęć było poznanie zasad bezpiecznego korzystania z różnych  akwenów wodnych oraz uświadomienie konieczności kąpania się w miejscach do tego wyznaczonych w obecności ratownika.
Czy pies to przyjaciel człowieka??- Tak jednoznacznie stwierdziły nasze przedszkolaki podczas zajęć o naszych czworonożnych przyjaciołach. Dzieci poznały różne rasy psów oraz dowiedziały się jakie są zasady bezpieczeństwa obchodzenia się z psami również z obcymi. Zajęcia miały na celu rozpoznawanie i nazywanie rasów psów, uświadomienie prawdziwych motywacji posiadania lub obcowania z psami. Zapoznanie się z korzyściami jakie czepią ludzie z posiadania tych zwierząt oraz wykazanie zależności do czego są one wykorzystywane- psy policyjne, asystenci osób niepełnosprawnych, psy dogoterapeutyczne, psy poszukiwawcze, itp.
Zajęcia przebiegły w radosnej i miłej atmosferze.