17 MAR 2018

„Apetyt na wiersze Marii Konopnickiej"

W dniu 16.03.2018r. w naszym przedszkolu już po raz czwarty odbył się konkurs recytatorski, tym razem pt. „Apetyt na wiersze Marii Konopnickiej”. Maria Konopnicka - to polska poetka i nowelistka okresu realizmu, krytyk literacki, publicystka i tłumaczka. W swej twórczości przeznaczonej dla najmłodszych, dostarczała pełno radości i entuzjazmu. Bawiąc, uczyła również, przede wszystkim szacunku i miłości do innych ludzi.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie deklamując utwory tej pisarki. W konkursie wzięło udział 26 dzieci z pięciu grup wiekowych.  Wśród wystąpień słychać było nutkę żartu oraz humoru. Wiersze, które przedstawiły dzieci  skłaniają nie tylko do zabawy, ale również wychowują. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Marii  Konopnickiej, zainteresowanie dzieci  i rodziców jej poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów. Recytacja wierszy odbyła się na wysokim poziomie, dlatego też każdy z  uczestników otrzymał Dyplom Małego Recytatora i upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!