29 LIS 2017

Andrzejki w DPS SENIOR

28.11.2017 roku w Domu Pomocy Społecznej SENIOR odbyło się spotkanie Andrzejkowe, na które były zaproszone dzieci z grupy Tygryski. Przedszkolaki wraz z pensjonariuszami uczestniczyły w zorganizowanych przez pracowników wróżbach. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę.
W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogli, kim zostaną za kilka lat, a zatem w przyszłości. Na początku było lanie wosku. Za pomocą kart, monet wrzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących kapciuszków, serduszek z imionami, a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia.

Podczas wróżb było dużo radości i uśmiechu ze strony dzieci jak i seniorów. Na zakończenie wspaniałej zabawy dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Wszyscy nie mogą się doczekać następnego spotkania.