12 MAJ 2017

Ach ta kura Adela wszystkich rozwesela

Wyjątkowi goście i wyjątkowa bohaterka takimi słowami można ująć spotkanie, które odbyło się w naszym przedszkolu 11.05.2017 r . Odwiedziła nas iście książkowa, jak malowana – Kura Adela, której przygody opisała autorka Joanna Krzyżanek. Kura Adela uczy dzieci czytać. To kolejna postać z bajek edukacyjnych, która ma wykorzystywać swoje przygody do niby przypadkowego akcentowania kolejnych liter. Jednak autorka książki dba o to, żeby Adela nie nudziła się dzieciom i wplątuje bohaterkę w zabawne przygody.

Po przygodzie Adeli, którą przeczytała pani Ania z Miejskiej Biblioteki Publicznej, nie obyło się bez niespodzianek, bo Kura Adela jest gotowa na różne sytuacje i gdy pogrzebała pazurem w swojej torbie wydobyła dla dzieci piękne zakładki do książek oraz lizaki w kształcie serduszka.